HAKKIMDA

Merhaba, ben Osman Coşkun.

25 Şubat 1986 Keşan doğumluyum. İlk ve ortaokulu Keşan'da okudum. Liseyi Uzunköprü Sağlık Meslek Lisesinde okudum ve hâli hazırda buradan almış olduğum diplomaya istinaden bir kamu kurumunda 2008'den bu yana Sağlık Memuru olarak çalışmaktayım. Gel gelelim, serde memurluktan da önce şairlik var. 2003 yılından beri yazmaya çalışan şair acemisiyim. 2004'te ilk şiir kitabım olan "Sen Olsaydın" çıktı, 2008'de "Bereket Versin" isimli şiir kitabım yayımlandı, 2011'de "Nefesin Ruhumdur" isimli şiir ve birkaç tane denemenin olduğu kitabım yayımlandı. 2013'ün son ayında "Çâre" isimli şiir kitabım hemen akabinde 2014'de "Gel Bi Çay İçelim" isimli deneme, öykü ve şiirlerden oluşan karma bir kitap çıkardım. 2015'de "Bir Yazarın Karalama Defteri" ismini verdiğim öyküler ve denemelerden oluşan 6. kitabım yayımlandı ve son olarak 2016'da bir ay gibi bir sürede yazıp yayına hazır hale getirdiğim ilk ve tek romanım "Zehra" raflardaki yerini aldı. Ve şimdi; bu sitede yayımlanan bütün kitaplarımı tefrika ediyorum. Yazmış olduğum ne varsa, hepsini tek çatı altında toplayacağım. 

Aynı zamanda 2006'dan 2015'e kadar çeşitli radyolarda şiir programları hazırlayıp sundum. 2006'da lavaraci.com adı altında internetten yayın yapan Radyo Lavaracı ile başladı bu macera. Akabinde, 2007'de kendi internet radyomu kurdum. RadyoDevran.com adresi üzerinden iki yıl boyunca kesintisiz yayınlarımıza devam ettik. Süreç içerisinde değişiklik göstermekle birlikte ülkenin çeşitli yerlerinden 13 programcıyla gayet profesyonel işlere imza attık. Çoğu platformda Edirne'nin frekanslı ve köklü radyolarıyla beraber anılmaya başlandık. Sonra bazı sebeplerden dolayı 2009 yılında bırakmak zorunda kaldım. Bu süreçte, Malkara'nın yerel radyosu olan Yıldız FM'de programlar hazırlayıp sunmaya başladım. Yaklaşık 8 ay burada çalıştıktan sonra, Keşan'ın yerel radyosu olan Keşan FM'e geçiş yaptım ve 2008'den 2015'e kadar dönem dönem canlı yayın programlarla dinleyicinin karşısına çıktım. 

2008 yılında başlayan ve 2016 yılına kadar gelenekselleşerek gelen Şiir ve Müzik dinletileri düzenledik. Keşan'daki çeşitli müzik gruplarıyla beraber yer aldım bu etkinliklerde ve seyirciler tarafından büyük beğeni topladı. 

Bir dönem memuriyetten önceki döneme tekabül ediyor bu dönem, Keşan'da aktif siyasetin içerisinde yer aldım ve en son 2013'de Gezi olaylarından sonra elimi eteğimi bu tarz etkinliklerden çektim, şimdilerde doğru düzgün siyaset bile konuşurken göremezsiniz beni. 

Şimdilerde bu site üzerinden yazılarımı, şiirlerimi, öykülerimi vesaire paylaşmaktayım.

Bütün bunların yanında şu gün şu saat (tarih: 20.10.2020 - Saat: 12.50) itibariyle tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 illeti bizi de esir etti ve babam hastanede tedavi altında, bense evde karantinadayım. Bugün karantinanın beşinci günü ve ben daha dokuz gün karantinada kalacağım. Bunları buraya tarih ve saatle birlikte yazmamın sebebi tarihe not düşmek istememdir tamamiyle, başka bir şey değil. 

Gelelim bu siteyi açma fikrinin ortaya çıkmasına. Aslında geçtiğimiz yıl, kitaplarvesehirler.com adıyla bir web adresiyle bu işe başlayacaktım. Gezdiğim yerleri ve okuduğum kitapları paylaşacağım bir platform olacaktı. Gel gelelim olmadı. Bir şekilde yürütemedim. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen içimdeki bu istek hiç geçmedi. Burada ne mi olacak? Yaşadığım yer olan Edirne'den başlayarak tüm Türkiye'de gezdiğim, grördüğüm yerleri paylaşacağım bir site olacak burası. Aynı zamanda okuduğum kitapların paylaşımlarını da yine buradan yapacağım. İzlediğim dizileri ve filmleri de paylaşmayı düşünüyorum. Bir nevi günlük ya da hatıra defteri gibi kullanmayı amaçlıyorum. Şahitlik etmek isterseniz, her zaman beklerim. Aynı zamanda eski ve yeni yazmış olduğum ne varsa hepsini burada paylaşacağım. Çok hareketli ve bereketli olacak buralar yakın gelecekte :) 

Edirne merkezle  başlayacak olan maceralar, akabinde Edirne'nin ilçeleriyle devam edecek, sonra Edirne'nin ve ilçelerinin köyleriyle son bulacak. Böyle böyle tüm Türkiye'de adım atmadığımız yer kalmayıncaya, gittiğimiz yerlerdeki insanlarla yapmış olduğumuz sohbetlere kadar her şey burada yer bulacak kendisine. 

(15.05.2022 tarihli güncelleme: 8 Nisan 2022 tarihi itibariyle "Aradığın Ne Varsa..." sloganıyla www.zerlanisavm.com  ile Alışveriş Dünyasına da adım atmış bulunmaktayım... 40 bine yakın ürün ile hizmet vermekteyiz. 3D Güvenli Ödeme alt yapısıyla vermiş olduğunuz siparişleriniz en geç üç gün içerisinde elinizde oluyor. Alışveriş anlayışınızı değiştirmeyi düşündüğümüz bu çalışmamıza desteklerinizi bekliyorum. Saygı ve Selamlar...)

Gezerken denk gelirsek bir oraletinizi içerim :) 

Saygılarımla....