En Güzel Balayı Tatili Nerede Yapılır?

En Güzel Balayı Tatili Nerede Yapılır?

Balayı yeni evlenen çiftlerin evliliklerinin başında evliliklerinin bal gibi güzel ve tatlı geçmesi için baş başa çıktıkları tatile denir. Düğün ve nikah koşuşturmalarından sonra yeni evlenen çiftlerin stresten kurtulmaları için yapılmaktadır. Balayı tatili başlı başına ayrı bir turizm sektörü bile oluşmasına yardımcı olmuştur. Çok fazla seçenek bulunmaktadır.

 Yeni evlenen çiftlerin en çok tercih ettiği balayı tatilleri nelerdir?

 Yurtiçi olduğu kadar yurtdışında balayı yapan çiftlerin sayısı hiç az değildir. Otel tatilleri balayı için çokça tercih edilse de karavan veya kampta aynı ölçüde balayı için tercih edilmeye başlamıştır. Aynı zamanda kış aylarında evlenen çiftler balayı için kar tatili tercih etmektedirler.

 Ege bölgesinde gidilebilecek en güzel balayı tatili nerede yapılır?

 Ege bölgesinin İzmir şehri balayı tatili için tercih edilebilecek en güzel şehirlerden biridir. Hem deniz hem kültür tatili yapılabilir. Efes, Saat kulesi, Asansör, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Kemeraltı Çarşısı bunlardan sadece birkaçıdır. Deniz tatili olarak ise Çeşme sadece İzmir için değil tüm Türkiye için en popüler tatil mekanlarındandır. Özellikle genç çiftler Çeşmede balayı yapmayı daha çok tercih etmektedirler. Sadece deniz değil aynı zamanda gece hayatı için de balayı için çok uygundur.

 Kuşadası ege bölgesinin bir diğer tatil yerlerinden biridir. Gelişmiş limana ve çok güzel plajlara sahip olması orayı daha popüler hale getirmiştir.

 Büyüleyici evlere ve doğaya sahip olan Bodrum hem yerli hem yabancı balayı çiftlerinin tercih ettiği, masmavi koylara sahip çok etkileyici bir yerdir.

 Daha sakin bir balayı tercih eden çiftlerin uğrak noktası Datça'dır. Sakin plajları ve doğayla iç içe evleriyle dikkat çekmektedir.

 Akdeniz bölgesinde gidilebilecek en güzel balayı tatili nerede yapılır?

 Antalya denilince harika plajlar, canlı gece eğlence mekanları, sıcak ve güneşli hava gelmektedir. Balayı çiftleri için harika tatil imkanları sunmaktadır. Kaleiçi, Düden Şelalesi, Manavgat Şelalesi, Antik Kentleri mutlaka görülmesi gerekmektedir.

 Fethiye balayı için güzel deniziyle çok tercih edilmektedir. Saklıkent Kanyonu, Kelebek Vadisi, Ölüdeniz en popüler yerler arasındadır.

 Akdeniz'in bir başka balayı için çok fazla tercih edilen beldesi Marmaris'tir. Marmaris Kalesi ve harika plajları gece eğlence merkezleriyle beraber mutlaka ziyaret edilmelidir.

 Yurtdışında en çok tercih edilen balayı tatili nerede yapılır?

 Paris balayı çiftlerinin en çok tercih ettiği yurtdışı şehridir. Aşk şehri olarak bilinen yer özellikle yeni evlenen çiftler için çok uygundur. Yalnızca hiç ucuz bir şehir olmadığı unutulmamalıdır. Eiffel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Paris Opera Binası mutlaka ziyaret edilmelidir.

 Ülkemize komşu olan Yunanistan çok güzel ve denizleriyle dikkat çeken bir balayı ülkesidir. Özellikle Mikonos plajları kendini ziyaretçilerine hayran bırakmaktadır.

 Roma başka bir aşk ve tutku şehri olarak bilinmektedir. İtalya'nın başkentidir. Harika yemekleri, tiyatroları ve müzeleriyle balayı için çok uygundur. Ayrıca harika nehirleriyle Venedik Roma kadar tercih edilen bir diğer İtalyan şehridir.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ